Використання барбарису в ландшафтному дизайні

Улюбленцем ландшафтних дизайнерів заслужено є декоративний барбарис. Через його незвичайну декоративність в будь-який час року, дизайнери використовують його у своїх проектах в окремих насадженнях, групами і навіть для живої огорожі. Декоративний барбарис легко піддається стрижці.
Правильно посаджений барбарис полегшить подальший догляд, і дозволить довгий час милуватися красивою і здоровою рослиною.

Попри те, що рослина має колючі шипи, декоративні кущі барбарису можна використовувати, як живопліт. За кілька років вони розростаються та утворюють щільну зелену стіну, яка може бути прекрасним декоративним елементом ділянки. Для цього необхідно лише час від часу проводити обрізку. Найчастіше з цією метою використовують барбарис звичайний, який виростає до 3-х метрів заввишки.

Декоративни барбарис можна залучити для оформлення бордюрів і доріжок. Візуально він зробить їх ширше і додасть їм чіткі обриси. З цією метою краще використовувати рослини, які мають кулясту форму.

Використовуючи барбарис в ландшафтному дизайні, потрібно мати на увазі, що сім'я барбарисових налічує близько шестисот видів чагарників. Серед них є як невеликі за розміром (до 30 см у висоту), так і справжні гіганти - 3 метри. Листя барбарису, залежно від виду, можуть бути простими, довгастими, шкірястими, видозміненими в колючки. Найбільшу цінність для ландшафтних дизайнерів має не форма, а колір листя рослини. Ось тут є де розгулятися: пурпурний, яскраво-жовтий, зелений з білими плямами, пурпурний з сірими, білими або рожевими плямами, темно-зелений з білим обрамленням. Зрозуміло, така широка палітра не могла залишитися без уваги ландшафтних дизайнерів.

Такі елементи дизайну ділянки не рекомендується застосовувати поблизу різного роду дитячих майданчиків. Декоративний кущ барбарису має гострі колючки, які можуть поранити дитину.
На великих ділянках і в садах відмінно виглядає окрема рослина з сімейства барбарисових. Висота такого декоративного куща може досягати до 3 м. Червоний відтінок листя барбарису «оживить» зелений газон і стане справжньою окрасою всієї ділянки.

Декоративні переваги барбарису привернули до цієї рослини увагу садівників, проте барбарис доцільно вирощувати у своєму саду не тільки через красу листя, квіток і ягід, а також через їхні лікувальні і смакові якості. У цьому сенсі найпопулярнішим видом є барбарис звичайний, який вирощується переважно не як декоративна рослина, а як ягідний чагарник, з плодів якого роблять киселі і компоти, сиропи, лікери, варення, маринади, желе і пастилу. У вірменській кухні мариновані ягоди барбарису подають до смажених овочів, баранини і рису.

Барбарис - універсальний чагарник. Його використовують і при ландшафтному дизайні, і в медицині, і в кульнарії. Варто лише підібрати правильний сорт. Завітайте на наш сайт та ознайомтесь з широким асортиментом.