Туї - чудове рішення для огорожі

Людина завжди прагне гармонії з природою. Немає нічого дивного в тому, що власники приватних ділянок починають займатися благоустроєм і озелененням. Дизайн земельних ділянок ретельно обмірковується, прибудинкова територія поділяється на окремі цільові зони і в відповідності з планом облаштовується. Для межування, розмежування зон фахівці нашого інтернет-магазину "Зелене майбутнє" рекомендують використовувати природні матеріали, і одним з найпопулярніших засобів є живопліт з дерева туї.

Різновидів та сортів туй є величезна кількість, проте для створення однорідного живоплоту, за яким легко доглядати, найкраще підходить туя сорту Брабант, відома також як Західне Дерево Життя - прекрасне, швидкоростуче багатостовбурне хвойне дерево. Володіє дуже цінною ефірною олією, відібраною зі свіжого листя, гілок і кори, яку використовують в медицині і парфумерії.

Огорожа з туй - це не звичайний паркан, а красива і акуратна конструкція, яка добре виконує основну функцію, і несе цілий ряд інших:

  • хвойний паркан непроникний для допитливих поглядів, що дозволяє приховати непривабливі види або будівлі, що перебувають поза територією присадибної ділянки;
  • сніг та дощ їм не страшний;
  • з розумом продумана мережа огорож, здатна ускладнити проникнення і вільний доступ для осіб з злочинними нахилами, - при бажанні і можливості можна спорудити справжній лабіринт, схема якого буде відома лише Вам;
  • густе і щільне листя відмінно справляється з шумо-, пило-, брудо-, газо-, вітро - і т. д. ізоляцією;
  • фітонциди, що виділяються рослиною, чудово очищають повітря від різного роду біологічно небезпечних для людини бактерій, найпростіших, грибків та інших паразитів.

Жива огорожа добре росте, якщо грунт пухкий і добре пропускає повітря і вологу. Тому після кожного поливу грунт під насадженнями рекомендують розпушувати, щоб не утворювалася кірка. Однак робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити кореневу систему. Глибина розпушування - не більше 10 см.

Щоб коріння туї не перегріватися і не страждали від нестачі вологи, пристовбурні кола мульчують. Використовують різний матеріал, найчастіше перегній. Він не тільки збереже вологу, але і послужить підгодівлею.

Важливу роль в житті зеленої огорожі з туй грають стрижка і формування. Тут є одне правило - за один раз зрізають мінімальна кількість пагонів, не більше 30%. Якщо зістригти більше, що туя просто висохне і огорожу загине.

«Живі» паркани із туї це відмінне рішення. Своєю невибагливістю вона не доставить багато клопоту, а можливості для польоту фантазії дає необмежені. Облаштувати свою територію по своєму смаку і своїми руками - це безцінне!