Купити азалію чи рододендрон: в чому відмінність?

Рослини неймовірної краси рододендрон та азалія належать до сімейства вересових. Багато вчених вважають, що азалію було помилково виділено в самостійно рід. Проте садівники все ж змогли зберегти назву "азалія" за кімнатною садовою рослиною. Чим же відрізняються між собою ці дві квітки та яка історія їх походження?

З самого початку рододендрон мав назву Олеандр. Ближче до 1853-го року рослина прикріпилась до певного виду – іржавого рододендрону. Через деякий час було названо 9 видів рододендрона – 3 види вічнозелені, а 6 – листопадні, і саме останній було віднесено до роду азалія. Пізніше такий поділ було визнано неправильним, оскільки зараз рододендроном називають листопадні та вічнозелені культури, які ростуть у відкритому ґрунті. Азалія ж – теплолюбна рослина закритого ґрунту. Існує твердження про те, що азалія – це листопадний рододендрон.

Азалію декілька разів намагалися перевезти з Індії в інші країни, і першому це вдалося зробити вченому на прізвище Коннерс, який доставив рослину в один з ботанічних садів Лондона.

Перевезти кущ в Голландію також намагався Брейніус. Його так сильно вразила краса чагарника, що він не хотів повертатись на батьківщину без цієї рослини. Однак виростити рослину на цих землях не вдалося ні в перший раз, ні в другий, оскільки рослина загинула під час переїзду. Точної дати, коли почалася історія культури, поки немає. Припускають, що азалію почали піддавати селекційним роботам на початку XIX століття.

Які ж відмінності між цими рослинами?

Варто зазначити, що немає чіткого розмежування між двома культурами, відмінність між азалією та рододендроном складається з декількох аспектів. Найголовнішою відмінністю є тичинки. В азалії їх близько 5, а у рододендрона – 10 і більше. Багато хто розрізняє рослин за місцем вирощування. У відкритому ґрунті частіше росте рододендрон, у закритому – азалія. Ще одна класифікація – за якістю листя: листопадні сорти називають азалією, а вічнозелені – рододендроном.

Якщо Вас цікавить, де купити азалію і рододендрон, то здійснити покупку Ви можете у нашому інтернет-магазині! Ми реалізуємо широкий асортимент товарів за вигідними цінами. Товар вирощений на Прикарпатті і пристосований до клімату України. У нас велика різноманітність саджанців рослин та порівняно з цінами інших виробників дешева ціна. Рослини в контейнерах, тому їх можна висаджувати від березня до листопада навіть в спекотні дні.

У разі виникнення питань рекомендуємо звертатись за номером, вказаним на сайті, до нашого менеджера-консультанта.